Piłka nożna Zasady dla bramkarzy: rozstrzygający Przewodnik

jakie są zasady gry w piłkę nożną dla bramkarzy?

• nie odbieraj piłki od kolegi z drużyny
  • rzuty bramkowe w polu 6 jardów/pole bramkowe
  • bramkarz pozostaje na linii na karę
  • Obsługa piłki poza boiskiem jest freekick

pamiętam mecz z czasów mojej klubowej piłki nożnej, kiedy nasz bramkarz był poza miastem. Byłem pomocnikiem i myślałem, że bycie bramkarzem będzie całkiem zabawne. Naiwnie zgłosiłem się na ochotnika, by zająć jego miejsce na kickoff.

Kiedy szedłem do linii bocznej z opadłymi ramionami i wiszącą głową, pamiętam, jak trener powiedział żartobliwie ” ciężki dzień?’.

zdobyłem wiele szacunku dla bramkarzy, za stawianie ich ciał na linii każdej gry. Oraz wiedzę niezbędną do gry na danej pozycji. W tym artykule omówimy pisemne zasady dotyczące bramkarzy oraz kilka spostrzeżeń i wskazówek, które pomogą Ci w grze na pozycji.

gra Młodzieżowa - Mid penalty (zasady gry w piłkę nożną dla bramkarzy)
gra Młodzieżowa-mid penalty

sprzęt do treningu/gry w piłkę nożną

wszyscy gracze wchodzący na boisko muszą nosić;

1. Koszulka/Koszulka z rękawami – inna niż przeciwności bramkarz, urzędnicy i zawodnicy na polu
  2. Spodenki – dostarczane przez zespół spodenki lub takie, które umożliwiają ruch
  3. Skarpety – taśma lub materiał musi być w tym samym kolorze co ubranie, które obejmuje
  4. Ochraniacze – wykonane z odpowiedniego materiału i można je nosić za skarpetami
  5. obuwie – w zależności od na powierzchni do gry

wyposażenie opcjonalne

1. spodnie dresowe – noszone pod spodenkami i w tym samym kolorze co najniższa część spodenek
  2. Podkoszulki – takie same kolor lub wzór jako koszulka/koszulka
  3. Rękawice bramkarskie – specyficzne rękawice piłkarskie zapewniające przyczepność i bezpieczeństwo
  4. Czapka bramkarska – zapewniająca ochronę przed warunkami atmosferycznymi
  5. nakrycia głowy – w celu ochrony muszą być czarne lub w tym samym kolorze co koszulka
  6. podpory – kolana, ramiona, nogi jako lekka wyściełana forma ochrony
  7. okulary sportowe – używane do ochrony oczy

w przeciwieństwie do zawodników terenowych, bramkarze mogą nosić spodnie z wyściółką lub bez, aby chronić nogi gracza podczas nurkowania, a także wyściełane czapki, aby chronić przed głową urazy w tak ryzykownej fizycznie pozycji. Podczas gdy wszyscy gracze terenowi mogą nosić rękawice, aby chronić skórę przed żywiołami.

bramkarze zwykle noszą rękawice z wyściółką i materiałami, aby lepiej chwycić piłkę, a metalowe lub plastikowe szelki za palcami, aby zapobiec skręceniom i złamaniom kości.

zasady gry w piłkę nożną dla bramkarzy

rzut karny
  • trzymanie piłki przez 6 sekund

dotyczy to również sytuacji, gdy piłka znajduje się na ziemi i jest dotykana ręką opiekuna, trzymana w powietrzu lub trzymana jedną ręką w stosunku do ciała. Jeśli piłka jest trzymana dłużej niż 6 sekund, pośredni rzut wolny jest przyznawany przeciwnikowi. Kiedy bramkarz zdobył posiadanie, przeciwnik nie może rzucić wyzwania o piłkę.

bramkarz nie radzi sobie, gdy…

• po 6 sekundach bramkarz upuszcza piłkę, nie można jej ponownie podnieść, dopóki nie zostanie legalnie dotknięta przez innego gracza
  • kiedy piłka celowo dotknięta przez kolegę z drużyny-jest uważana za podanie zwrotne i pośrednie freekick są podawane z pozycji, w której piłka jest dotykana rękami

wyjątek dla graczy z pola

, gdy gracz z pola kontuzjowani muszą opuścić pole gry, zanim będą mogli wrócić do gry. Dla agoalkeepera, mogą trzymać się z dala od boiska.

trzymanie piłki poza boiskiem

jeśli bramkarz zajmie się piłką poza boiskiem, spowoduje to freekick i ostrożność, jeśli;

• Żółta kartka – jeśli piłka ręczna zatrzyma obiecujący atak
  • czerwona kartka – jeśli bramkarz zatrzyma się i oczywiste możliwości strzelania bramek

ciekawa zasada

jeśli bramkarz rzuci piłkę bezpośrednio w bramkę przeciwnika, otrzymasz rzut bramkowy

IFAB

trener piłkarski i zawodnik

Zamiana

tak jak to było w przypadku mojej drużyny w dół 3-0 przed połową, czasami konieczna jest zmiana opiekuna. Może to być spowodowane kontuzją, wydajnością, zmianą personelu z powodu 1) mocnych stron poszczególnych zawodników lub 2) zmiany pozycji po stracie zawodnika z powodu czerwonej kartki.

w minionym tygodniu w Lidze Mistrzów Manchester City musiał zastąpić swojego bramkarza w przerwie z powodu kontuzji. Pod koniec drugiej połowy ich rezerwowy bramkarz został odesłany za odmowę możliwości zdobycia bramki i Kyle ’ a Walkera.

musiał wziąć koszulkę i rękawice rezerwowego, aby rozegrać Pozostałe minuty meczu w bramce. Trzymał się dobrze i trzymał piłkę z tyłu siatki, aby zachować wynik swojej drużyny.

niezależnie od przyczyny zmiany, bramkarz może zostać zastąpiony, aby zrobić miejsce dla zastąpienia jak zwykle lub zawodnik pola może zmienić z nimi spoty.

odbywa się to poprzez powiadomienie sędziego, który może wstrzymać grę w następnym zatrzymaniu, w którym momencie można dokonać wymiany. Jeśli gracze dokonają zmiany bez uprzedniego wyczyszczenia jej z głównym urzędnikiem, obaj otrzymają żółte kartki przy następnym zatrzymaniu w grze.

zmiana miejsca z bramkarzem

Outfieldplayers może zmienić pozycję z bramkarzem tak długo,jak sędzia jest toldbee przed meczem (ma to na celu zmianę bramkarza wyjściowego) lub w trakcie gry, ale musi to być zrobione podczas przerwy w grze.

Zmiana bramkarza podczas kary – jeśli bramkarz jest kontuzjowany, zmiana może nastąpić przed wykonaniem kary.

boisko do piłki nożnej

pole karne

znane również jako pole 18 jardów, pole karne jest źródłem wielkiego niepokoju zarówno dla obrońców, opiekunów, jak i trenerów. Mecze zostały wygrane, przegrane i wylosowane w ostatnich momentach meczu z powodu piłki ręcznej lub faulu w polu. Posiadacze mają przywilej legalnego używania rąk w tej dziedzinie w większości przypadków.

jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy piłka jest celowo kopnięta do bramkarza przez kolegę z drużyny. Jeśli bramkarz odbierze tę przepustkę, pośredni rzut wolny jest przyznawany drużynie przeciwnej.

podanie do bramkarza zagranego udem, klatką piersiową lub głową nie poniesie tej kary, a gra będzie kontynuowana bez przerwy.

przypomina mi się drużyna, którą trenowałem kilka lat temu. Była to druga runda rozgrywek stanowych przeciwko gorzkiemu rywalowi. W drugiej tercji dogrywki wynik był remisowy po jednej bramce, a minuty do gry pozostały do rzutów karnych. Nasza Drabinka działała ze złotą bramką w dogrywce, co oznacza, że następna drużyna, która zdobędzie bramkę, wygra mecz.

nieudany krzyż z drużyny przeciwnej przedostał się przez nasze pole karne bez przeciwnika w pobliżu, aby spowodować zagrożenie.

jeśli bramkarz zajmuje się piłką, gdy nie jest dozwolony i podaje się pośredni freekick i nie podaje się ostrożności

IFAB

nie jestem pewien, czy to był upał chwili, czy starałem się być zbyt ostrożny w grze w tak niepewnym stanie, ale jeden z naszych obrońców i bramkarz wybierali piłkę.

zazwyczaj komunikacja zostałaby wykonana, a bramkarz kontrolowałby piłkę. Zamiast tego nasz obrońca pchnął piłkę w stronę naszego opiekuna tuż przed tym, jak ją podniosła.

pośredni rzut wolny został przyznany drugiej drużynie zaledwie kilka metrów od ujścia bramki. Strzelali z rzutu wolnego i odpadliśmy z turnieju.

pole to niebezpieczne miejsce i ważne jest, aby stała i jasna komunikacja była utrzymywana między bramkarzem a jego obrońcami, gdy piłka znajduje się w polu lub wokół niego.

w obszarze karnym znajduje się pole karne i pole bramkowe znane również jako pole 6 jardów.Kiedy piłka przewraca się nad linią bramkową, następuje kopnięcie bramki. Rzuty bramkowe muszą zostać wykonane z Pola 6 jardów. Przeciwnicy muszą pozostać poza polem karnym, dopóki piłka nie zostanie zagrana przez bramkarza.

Rzuty karne

rzut karny uratowany

faule popełnione przez obronę w ramach kary skutkują rzutem karnym dla drużyny atakującej. Zasady dotyczące bramkarza zostały niedawno zmienione, aby dokładniej określić ruchy dozwolone przez bramkarza podczas procedury rzutu karnego. Zmiana ta stwierdza, że

„kiedy piłka jest kopnięta, bramkarz broniący musi mieć co najmniej część dotykania jedną nogą lub zgodnie z linią bramkową.”

IFAB

• dotykanie słupków lub poprzeczki do kopnięcia jest również zabronione
  • bramkarz nie może zejść z linii, dopóki nie zostanie wykonana kara
  • podczas rzutu karnego, bramkarz nie biorący udziału musi stanąć na linii bramkowej z pola karnego

pamiętam, że oglądałem nokautujący mecz pomiędzy Holandią a Kostaryką w mistrzostwach świata 2014. Bramkarz Holandii, Tim Krul został obstawiony tuż przed meczem w rzutach karnych.

został sprowadzony ze względu na swój rozmiar i gry umysłowe, w które grał ze swoimi przeciwnikami podczas kopnięć punktowych.

skakał w górę iw dół, uderzając rękami w poprzeczkę i wskazywał miejsca, w których myślał, że przeciwnik strzeli. Te wybryki, choć skuteczne w tym meczu, nie byłyby dozwolone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

rzut karny

ważne jest, aby pamiętać, że wyniki rzutu karnego zmieniają się w zależności od tego, kiedy ma miejsce w grze.

jeśli kara zostanie przyjęta podczas regulaminowego lub dogrywki, jeśli ma to zastosowanie, Zablokowany strzał może zostać odbity i zdobyty przez drużynę atakującą.

tylko w rzutach karnych piłka jest martwa po zablokowaniu lub odrzuceniu przez stolarza. Pamiętaj, aby rozpoznać sytuację, w której się znajdujesz, zanim kopnięcie zostanie podjęte, aby złagodzić możliwość nieporozumień.

10

zaprzeczenie możliwości strzelenia Bramkiportunity

jeszcze jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest możliwość zaprzeczenia możliwości strzelania bramek, powszechnie określana jako DOGSO. DOGSO jest powszechnie nazywany, gdy ostatni obrońca lub bramkarz fauluje atakującego gracza lub popełnia przestępstwo piłki ręcznej, aby zapobiec bramce.

jest to karane czerwoną kartką dla winnego, a także rzutem karnym, jeśli faul został popełniony w polu karnym. Trudno przewidzieć, kiedy dojdzie do pojedynku jeden na jednego, ale uznanie, że stracenie gola jest lepsze niż pokonanie zawodnika i oddanie przeciwnikowi rzutu karnego. Bądź mądry w podejmowaniu decyzji w takich sytuacjach.

rzuty wolne

rzuty wolne są świetną okazją do zdobywania bramek dla atakujących drużyn. Ważne jest, aby pamiętać, czy kopnięcie będzie bezpośrednie lub pośrednie. Bezpośrednie rzuty mogą być zdobywane bez dotykania piłki przez innego gracza, podczas gdy pośrednie rzuty wolne muszą być dotykane przez co najmniej dwóch graczy przed wejściem do bramki.

jeśli pośrednie rzuty wolne są strzelane bez dotknięcia przez więcej niż jednego gracza, bramka jest odrzucana, a rzut bramkowy jest przyznawany.

aby rozróżnić dwa rodzaje rzutów wolnych, sprawdź sygnał sędziego; „sędzia wskazuje pośredni rzut wolny, podnosząc rękę nad głowę; sygnał ten jest utrzymywany do momentu, gdy kopnięcie zostanie wykonane, a piłka dotknie innego gracza, odpadnie z gry lub jest jasne, że gola nie można strzelić bezpośrednio.”IFAB Direct free kicks nie będzie miał takiego sygnału.

Offside

szybka uwaga na zasadzie offside. Offside nie jest stosowany do rzutów i rzutów rożnych, ale czy wiesz, że gracz, który otrzymuje piłkę bezpośrednio z rzutu bramkowego, nie może być oznaczony jako offside? Weź to pod uwagę, gdy pojawi się okazja, aby złapać drzemkę obrony lub kontrę na nadmiernie zaangażowanym przeciwniku.

życie bramkarzy

istnieje wiele zasad gry w piłkę nożną i spora część z nich dotyczy bramkarza bezpośrednio lub pośrednio. Poświęć trochę czasu, aby lepiej zrozumieć różne części gry i spróbuj znaleźć sposób na wykorzystanie zasad w swojej strategii jako gracz.

niezależnie od tego, czy jesteś bramkarzem, czy graczem terenowym, zrozumienie tych parametrów poprawi twoje piłkarskie IQ i pomoże Ci podnieść swoją grę. Aby uzyskać więcej przydatnych przewodników, zapoznaj się z poniższymi artykułami lub odwiedź naszą stronę główną.

Jak mogę zostać bramkarzem? Aby grać na dowolnej pozycji, ważne jest, aby zbadać Zasady, wymagania i cechy każdego z nich. Aby zostać bramkarzem, musisz także ćwiczyć blokowanie strzałów, rzuty i rzuty bramkowe. Kolejnym kluczowym obowiązkiem opiekuna jest komunikowanie się i organizowanie zawodników przed nimi. Bramkarz powinien być w stanie skierować atak, a także obronę ze względu na ich perspektywę na boisku.

czy bramkarz może grać w ataku? Tak-bramkarz może grać w dowolnym miejscu na boisku, ale nie może dotknąć piłki rękami poza polem karnym. Niektórzy bramkarze strzelili gola i nierzadko zdarza się, że bramkarze dołączają do ataku na rzutach rożnych pod koniec gry, gdy ich drużyna traci gola.

wysokiej jakości bramkarze są wykonane z innego materiału niż reszta z nas. Najlepsi bramkarze znają wszystkie zasady. Potrzeba pewnego rodzaju osoby, aby dobrowolnie zanurzyć się w ścieżce piłki nożnej poruszającej się z prędkością ponad trzydziestu mil na godzinę i poradzić sobie z presją bycia ostatnim obrońcą przez 90 minut. jakie są zasady gry w piłkę…