Fotbal pravidla pro brankáře: přesvědčivý průvodce

jaká jsou fotbalová pravidla pro brankáře?

• Ne zvedl míč z team-mate
  • Cíl kopy v rámci 6-yard box/cíl oblasti
  • Brankář zůstane na lince pro trest smrti,
  • Manipulační míč mimo pole je freekick

Vzpomínám si na hru z mého klubu, fotbalové dny, kdy náš brankář byl mimo město. Byl jsem záložník a myslel jsem si, že být brankářem by byla docela zábava. Naivně jsem se dobrovolně přihlásil na jeho místo u výkopu.

patnáct minut do prvního poločasu a dolů 3-0, byl jsem stažen, abych zkusil někoho jiného. Jak jsem šel k postranní čáře se zhroutil ramena a hlavu, pamatuju si, jak trenér řekl žertem ‚Těžký den?‘.

získal jsem velký respekt k brankářům, za to, že každý zápas kladou svá těla na čáru. Stejně jako znalosti potřebné k hraní pozice. Tento článek přezkoumá písemná pravidla pro brankáře a některé postřehy a tipy, které vám pomohou při hraní pozice.

hra Mládež - v polovině trestu (Fotbal Pravidla pro Brankáře)
hra Mládež – v polovině trestu

Vybavení pro Fotbal Školení/Hry

Všechny hráče, které vstupují na hřiště musí nosit;

1. Tričko/dres s rukávy – na rozdíl od námitek brankáře, úředníci, a hráči v poli
  2. Šortky – Tým dodávané šortky, nebo ty, které umožňují pohyb
  3. Ponožky – Pásky nebo materiálu, musí být stejné barvy jako oděv, který pokrývá

7. Sportovní brýle používané pro ochranu očí

Liší od pole hráčů, brankářů může nosit kalhoty s nebo bez polstrování pro ochranu hráče nohou při potápění, stejně jako polstrované krytky pro ochranu od hlavy zranění v tak fyzicky rizikové pozici. Zatímco všichni hráči v terénu mohou nosit rukavice, které chrání pokožku před živly.

brankáři obvykle nosí rukavice s polstrováním a materiály pro lepší uchopení míče a kovové nebo plastové výztuhy za prsty, aby se zabránilo výskytu podvrtnutí a zlomení kostí.

Fotbal Pravidla pro Brankáře

pokutový kop zachránil
  • Drží míč na 6 sekund

To zahrnuje, když míč je na zemi a je ho dotkl brankář ruku, držel ve vzduchu nebo neprospěch tělo s jednou rukou. Pokud je míč držen déle než 6 sekund, nepřímý volný kop je udělen opozici. Když brankář získal majetek, soupeř nemůže napadnout míč.

výjimkou Hráčů v Poli

Když outfield hráč je zraněn, že mustleave na hřiště předtím, než mohou být povoleny zpět do hry. Před časem mohou zůstat mimo hřiště.

manipulace s míčem mimo Box

pokud brankář manipuluje s míčem mimo box, bude to mít za následek volnézvednutí a opatrnost, pokud;

Substituce

Jako byl případ s mým tým 3-0 než polovina, někdy změna keeper je nutné. Může to být způsobeno zraněním, výkonem, změnou personálu buď kvůli 1) silným stránkám jednotlivých hráčů nebo 2) posunutím pozic po ztrátě hráče kvůli červené kartě.

minulý týden v Lize mistrů musel Manchester City v poločase nahradit svého startujícího brankáře kvůli zranění. Na konci druhého poločasu byl jejich záložní brankář vyslán za odmítnutí gólové příležitosti a Kyle Walker.

musel vzít záložní dres a rukavice, aby odehrál zbývající minuty hry v brance. Dobře držel půdu pod nohama a držel míč mimo síť, aby udržel výsledek svého týmu.

bez ohledu na důvod změny může být brankář nahrazen, aby uvolnil místo pro výměnu jako obvykle, nebo hráč v poli může s nimi přepínat místa.

to se provádí oznámením rozhodčího, který může držet hru při příštím zastavení, kdy může být provedena výměna. Pokud hráči provedou změnu, aniž by ji nejprve vyčistili s hlavním úředníkem, oba dostanou žluté karty při příštím zastavení hry.

Změna Místa s Brankářem

Outfieldplayers může změnit pozici s brankářem tak dlouho, dokud rozhodčí je toldbefore hry (to je pro změnu prvního brankáře) nebo v průběhu hry,ale to musí být provedeno během přerušení ve hře.

Změna brankáře během trestu – pokud je brankář zraněn, může dojít k náhradě před přijetím trestu.

Fotbalové hřiště koučování

Na trestnou lavici

Také známý jako 18-yard box, v pokutovém území je zdrojem velké úzkosti pro obránci, brankáři a trenéři podobně. Hry byly vyhrány, prohrál, a tažené v umírajících okamžicích hry kvůli házené nebo faulu v krabici. Chovatelé mají výsadu legálně používat své ruce v této oblasti ve většině případů.

jedinou výjimkou z tohoto pravidla je, když je míč úmyslně kopnut do brankáře spoluhráčem. Pokud brankář zvedne tento průchod, nepřímý volný kop je udělen nepřátelskému týmu.

Přechází na brankáře hrál s stehna, hrudník, nebo hlava nevzniknou tohoto trestu, a hra bude pokračovat bez přerušení.

ilegal Back Pass

připomíná mi to tým, který jsem trénoval před několika lety. Bylo to druhé kolo státního play-off proti hořkému soupeři. Ve druhé třetině prodloužení bylo skóre vyrovnané na jeden gól a do penalty zbývaly minuty do konce utkání. Náš závorka dal v prodloužení zlatý gól, což znamená, že další tým, který skóruje, by zápas vyhrál.

neúspěšný kříž ze soupeřova týmu prošel naším pokutovým územím bez protihráče poblíž, aby způsobil hrozbu.

Pokud brankář ovládá míč, když není dovoleno a nepřímé freekick je dána, a ne opatrnosti je dána

IFAB

nejsem si jistý, jestli to bylo rozčilení, nebo se snaží být příliš opatrný s hrou v tak povážlivém stavu, ale jeden z obránců a brankář byli oba jdou pro míč.

typicky by byla komunikace provedena a brankář by kontroloval míč. Místo toho, náš obránce šťouchl míč směrem k našemu brankáři těsně předtím, než ho zvedla.

nepřímý volný kop byl udělen druhému týmu jen pár metrů od ústí branky. Dali gól z přímého kopu a nás vyřadili z turnaje.

box je nebezpečné místo a je důležité, aby mezi brankářem a jeho obránci byla udržována neustálá a jasná komunikace, když je míč v krabici nebo kolem ní.

v oblasti penaltyarea je trestné místo a branková oblast známá také jako 6-yard box.Když se míč převalí přes brankovou čáru, následuje gólový kop. Gólové kopy musí býtpřijaté z krabice 6-yard. Protihráči musí zůstat mimo penaltybox, dokud míč nehraje brankář.

Pokutové Kopy

Fauly spáchané obrany v pokutovém následek pokutový kop pro útočící tým. Pravidla pro brankáře byla nedávno revidována, aby konkrétněji definovala pohyby povolené brankářem během postupu pokutového kopu. Tato revize uvádí, že

„Když je míč kopl, bránící brankář musí mít alespoň část jedné nohy dotýká, nebo v souladu s, na brankové čáře.“

IFAB

• Dojemné příspěvky nebo crossbarprior na kop je také zakázáno
  • brankář se nesmí pohybovat v týlu až do pokutového je převzat
  • Během penalty shoot-out, theopposing brankář není zapojen, musí stát na brankové čáře ven z penaltybox

pamatuji si, jak knockout kolo zápas mezi Nizozemskem a kostarikou Mistrovství Světa 2014. Nizozemský gólman Tim Krul byl těsně před zápasem podřízen pokutovým kopům.

byl přiveden kvůli své velikosti a myšlenkovým hrám, které hrál se svými soupeři během bodových kopů.

vyskočil nahoru a dolů, plácl rukama břevno a ukázal na místa, o kterých si myslel, že protihráč bude střílet. Tyto dovádění, i když účinné v tomto zápase, by podle současných pravidel nebylo povoleno.

pokutový kop

je důležité si uvědomit, že výsledky pokutového kopu se mění v závislosti na tom, kdy k němu dojde ve hře.

pokud je penalta přijata během regulace nebo prodloužení, pokud je to možné, může útočící tým odskočit blokovaný výstřel a skórovat.

pouze v penaltovém rozstřelu je míč mrtvý, jakmile je zablokován nebo je odepřen dřevem. Ujistěte se, že rozpoznat situaci, ve které jste před kopem zmírnit možnost nedorozumění.

10 Brankářské Fauly

Popření Cíle ScoringOpportunity

Jedna věc je mít na paměti je potenciál pro odmítnutí goalscoring příležitost, obyčejně odkazoval se na jako DOGSO. DOGSO se běžně nazývá, když poslední obránce nebo brankář fauluje útočícího hráče nebo se dopustí házenkářského přestupku, aby zabránil gólu.

to je potrestáno červenou kartou viníkovi a pokutovým kopem, pokud je faul spáchán v pokutovém území. Je těžké předvídat, kdy one-on-one dojde, ale uznává, že uznání gólu, je lepší, než jít dolů, hráč a darování soupeře pokutový kop. Buďte moudří v rozhodnutích, která v těchto situacích učiníte.

Volné Kopy

Volné kopy jsou skvělé bodování příležitosti pro útočící týmy. Je důležité si uvědomit, zda bude kop přímý nebo nepřímý. Přímé kopy mohou být upraveny bez míče dotkl jiný hráč, zatímco nepřímé volné kopy musí dotknout nejméně dva hráči před vstupem do cíle.

Pokud je nepřímý volný kop je zaznamenal, aniž by se dotkl více než jednoho hráče, cílem je zakázáno a cíl kop je udělen.

rozlišovat mezi dvěma typy volné kopy, podívejte se na rozhodčího signál; „rozhodčí signalizuje nepřímý volný kop zvyšování paže nad hlavou; tento signál je udržován, dokud kop a míč dotkne jiný hráč, jde ven hrát, nebo je jasné, že cíl nemůže být skóroval přímo.“IFAB přímé volné kopy nebude mít takový signál.

Ofsajd

rychlá poznámka k pravidlu ofsajdu. Ofsajd není aplikován na vhazování a rohových kopů, ale věděli jste, že hráč, který dostává míč přímo před branku, nemůže být označen jako ofsajd? Vezměte to v úvahu, když se naskytne příležitost chytit obranu podřimující nebo proti příliš odhodlanému soupeři.

• brankáři ruce nejsou zahrnuty foran ofsajdu

Brankáři Život

Existuje mnoho pravidel na fotbal a spravedlivou část z nich se vztahují na brankáře a to buď přímo, nebo nepřímo. Udělejte si čas, abyste lépe porozuměli různým částem hry a pokuste se najít způsoby, jak používat pravidla ve své strategii jako hráč.

ať už jste brankář nebo hráč v terénu obchodem, pochopení těchto parametrů zlepší vaše fotbalové IQ a pomůže vám zvýšit vaši hru. Další užitečné návody naleznete v článcích níže nebo navštivte naši domovskou stránku.

jak se mohu stát brankářem? Aby bylo možné hrát jakoukoli pozici, je důležité zkoumat pravidla, požadavky a vlastnosti každého z nich. Chcete-li se stát brankářem, budete také muset cvičit blokování střel, punting a gólové kopy. Další klíčovou odpovědností brankáře je komunikovat a organizovat hráče před nimi. Brankář by měl být schopen řídit útok i obranu kvůli jejich pohledu na pole.

může brankář hrát útok? Ano-brankář může hrát kdekoli na hřišti, ale nemůže se dotknout míče rukama mimo pokutové území. Někteří brankáři skóroval a to není neobvyklé vidět brankáře do útoku na rohové kopy pozdě ve hře, když jejich tým je cíl.

Číst Dál …

kvalitní brankáři jsou vyrobeny z jiného materiálu než my ostatní. Nejlepší brankáři znají všechna pravidla. Trvá to jistý druh osoby, která se dobrovolně ponořit se do cesty fotbalový míč pohybuje více než třicet kilometrů za hodinu, a vypořádat se s tlakem, že poslední obránce pro 90 minut. jaká jsou fotbalová pravidla pro brankáře? Zpracovat míč…